Tydzień mody

w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług
w Radomiu

W dniach 7-10 marca 2017r. w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług odbyły się dni otwarte szkoły pod nazwą „OTWÓRZ SIĘ NA MODĘ”. Wydarzenie było skierowane do uczniów Gimnazjów w celu zaprezentowania kierunków kształcenia. Codziennie można było oglądać pokazy mody, występy prezentujące talenty uczniów
i inspiracje modą lat 50, 60 i 70. Na szkolnych korytarzach i w sali gimnastycznej nauczyciele zawodu przygotowali wystawy prac uczniów z klas: technik przemysłu mody, fototechnik, technik organizacji reklamy, technik usług fryzjerskich, kaletnik, technik analityk.
Dowodem na potrzebę kształcenia w wyżej wymienionych kierunkach były stoiska pracodawców, którzy współpracują od lat ze szkołą i zatrudniają absolwentów Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Są to firmy odzieżowe, kaletnicze, obuwnicze, fotograficzne, fryzjerskie, chemiczno-kosmetyczne i agencje reklamowe: Emmi Mariage, Bawet, TaliaBis, B&M Clothing Company, BOCA, Karen Collection, Marco Shoes, Laconga, Arnofoto, Sześcian, Asfoto, Drukpoint, Multiart, ForArt, Concolor, ADDArt Studio, Olmar, Doman Fryz Shop, Rafil, Apart Natural.

Zostały zaprezentowane również prace studentów UTH Radom z Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, które potwierdzały kontynuację nauki zawodów na wyższej uczelni.

10 marca na zamknięcie Tygodnia Mody odbył się finałowy pokaz pt. „Cztery strony świata”, gdzie prezentowane były prace uczniów (…bo wszystko zaczyna się w szkole), studentów (…bo warto wiedzieć więcej), nauczycieli (….bo uczymy się od najlepszych) i pracodawców (… bo pasja przekłada się na sukces). Na wybiegu prezentowane były kolekcje: uczennic Angeliki Chmielewskiej, Aliny Suhkovej, Patrycji Wdowskiej, Magdaleny Nowak, studentki Klaudii Kasińskiej, Pani doktor habilitowanej Hanny Wojdała Markowskiej i firm odzieżowych i kaletniczych: Emmi Mariage, Boca, Karen Collection, Bawet Diana Gibała, TaliaBis.

Tydzień Mody organizowany w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług przekonał wszystkich, że praca w szeroko rozumianej branży mody jest atrakcyjna, twórcza
i ma przed sobą wielką przyszłość.

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego i objęta była patronatem medialnym Radomska Grupa Mediowa (Cozadzień, RADOMLED, 7 Dni Radom), Telewizja DAMI, Radio Plus, Redakcja Echo Dnia.

Więcej zdjęć tutaj.

Opracowała Ewa Figura