Rajd Skórzanych 2019

Dnia 20 września miał miejsce,  już po raz 26, Rajd Skórzanych – „Wędrówka z Pedagogiem” który co roku jest organizowany przez szkolne koło PTSM w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, pod przewodnictwem Justyny Wulkiewicz.

Tak jak zwykle podczas rajdu panowała miła atmosfera. Na trasie: Antoniówka – Kozłów -Jastrzębia uczestnicy mieli okazję obcować z przyrodą która obdarzyła piechurów piękną pogodą w ten ostatni piątek lata.

W rajdzie wzięło udział niemal pięciuset uczestników. Byli to uczniowie z naszej szkoły oraz z wielu zaprzyjaźnionych szkół z Radomia i jego okolic wraz z opiekunami.

Jak pisze jedna z uczestniczek rajdu:

„Impreza rozpoczęła się o godz. 9.20 na stacji PKP w Antoniówce. Następnie młodzi turyści przemaszerowali urokliwymi terenami Puszczy Kozienickiej. Podczas wędrówki uczestnicy mogli podziwiać m.in. malownicze rozlewiska czy przejść się rozległym Królewskim Gościńcem. Podczas trwania rajdu uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych, związanym z tematyką 100-lecia narodzin szkolnego ruchu krajoznawczo – turystycznego oraz ze spostrzegawczości na trasie. Po dotarciu na metę na piechurów czekał słodki poczęstunek oraz kolejna konkurencja – konkurs piosenki turystycznej. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. ”

Do zobaczenia w przyszłym roku !!!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom !

Szczególne podziękowania należą się organizatorom Rajdu pod kierownictwem Pani Justyny Wulkiewicz.

Dziękujemy również bardzo gorąco Tomkowi Kuźdubowi, z klasy Foto 2b, za wielkie poświęcenie w pracę fotoreportera rajdu. Tomek wraz ze swoim zapałem, aparatem, rowerem i dronem wykonał piękne zdjęcia które można poniżej podziwiać.

Dziękujemy !!!

fot. Tomasz Kuźdub

 

Copyright © 2020
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom