Współczesny recykling

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty twórcze w Katedrze Wzornictwa Wydziału Sztuki UTH w Radomiu dla uczniów klasy 4 technika przemysłu mody. Uczniowie korzystając z zasobów Katedry dobierali „odzyskane” tkaniny o różnych wzorach i fakturach, projektując i szyjąc tak popularną obecnie shopperkę, a tym samym dając drugie życie tkaninom.
Nie zapominajmy, że recykling to oszczędność energii i dbałość o nasze środowisko.
Zajęcia prowadzone były przez panią profesor Hannę Wojdałę – Markowską i panią dr inż. Elżbietę Wiśnios w bardzo ciekawej formie i przyjaznej atmosferze.
Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Katedrę Wzornictwa, a na koniec wydarzenia zostali obdarowani uszytymi przez siebie torbami.