Kształcenie na odległość do świąt Wielkiej Nocy!

W piątkowy wieczór podczas konferencji Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego ogłoszono, że szkoły będą zamknięte do 10 kwietnia 2020 roku, co skutkuje rozpoczęciem nauki zdalnej w placówkach w całej Polsce.

Od piątku również w Polsce ogłoszono stan epidemii, przez co rząd podejmuje nowe działa w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19, znanego jako koronawirus.

W związku z nowymi rozporządzeniami Nasza szkoła rozpoczęła prowadzić zdalną naukę przez system dziennika elektronicznego, a wkrótce przez narzędzia Microsoftu, m.in. Microsoft Teams, gdzie uczniowie w łatwy sposób będą mogli komunikować się z nauczycielami. Społeczność szkolna otrzymała dostęp do swoich prywatnych szkolnych narzędzi pakietu Office, przez co nie muszą zakładać kont, tylko otrzymają od wychowawców loginy i hasła tymczasowe, dzięki którym będą mogli posługiwać się pakietem. Dostępne są również aplikacje na urządzenia mobilne, przez co nie trzeba nawet korzystać z komputera.

https://products.office.com/pl-pl/home?SilentAuth=1 -> link do logowania się na platformę Office 365 z komputera czy przeglądarki w telefonie
(instrukcja logowania się dostępna jest w wiadomości w dzienniku elektronicznym od p. Dyrektora Ryszarda Masełka)

Przypominamy również o bieżącym sprawdzaniu poczty e-dziennika, gdzie nauczyciele wysyłają materiały potrzebne do zrealizowania danych lekcji. Jeśli jest taka możliwość, twórzcie konwersacje na Messengerze z nauczycielami/wychowawcami, by być na bieżąco z nowymi informacjami 🙂


Pamiętajcie, by pozostać w domach w miarę możliwości, unikać zgromadzeń ludzi, unikać komunikacji miejskiej, a w szczególności nie spotykać się w grupach ze znajomymi – ten czas to kwarantanna społeczna, to nie są ferie!


Co zrobić, by się nie nudzić?

Na to pytanie odpowiadają Nasi moderatorzy mediów społecznościowych oraz uczniowie, którzy dzielą się z Nami na Naszym Facebooku różnymi sposobami na zabicie nudy 🙂
Pani Karolina opowiada, co zrobić, by nie zwariować w domu; Tomek zachęca do wyjść z domu na świeże powietrze, tam, gdzie nie ma ludzi, a uczniowie np. oglądają filmy, by czas szybciej płynął – jeśli macie swoje pomysły wysyłacie na Naszą stronę Facebookową lub na e-mail: tomasz.kuzdub@szkola-zawod-sukces.pl, a my je udostępnimy!


Przydatne linki:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc–nowe-regulacje-prawne -> MEN o kształceniu na odległość
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/zdalne-lekcje -> platforma do realizowania zdalnych lekcji
https://www.gov.pl/ -> serwis Rzeczypospolitej Polskiej
https://gis.gov.pl/ -> serwis Głównego Inspektoratu Sanitarnego


Jeżeli macie jakieś pytania, kontaktujcie się z Nami przez Nasze serwisy społecznościowe lub  przez system e-dziennika – sekretariat szkoły jest czynny tylko pod numerem telefonu i pocztą e-mail!

Wszystkie informacje na bieżąco podają media publiczne, strony rządowe oraz nasza strona Facebookowa!

Wszystkim życzymy wytrwałości, zdrowia i do zobaczenia wkrótce!

Copyright © 2020
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom