Praktyki zawodowe 2020 – REVAS

W tym roku szkolnym, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, klasy trzecie zrealizowały praktyki zawodowe w formie Wirtualnego Przedsiębiorstwa. Taką możliwość mieliśmy z jednej strony dzięki przepisom – Rozporządzenie Ministra Edukacji  z dnia 29 kwietnia 2020 r. Z drugiej strony firma REVAS wyszła naprzeciw oczekiwaniom szkół i udostępniła bezpłatnie możliwość korzystania ze swojej Platformy Branżowych Symulacji Binesowych.

Nasza młodzież z klas trzecich o profilach : Technik Reklamy, Technik Fotografii i Multimediów, Technik Przemysłu Mody, Technik Usług Fryzjerskich realizowała swoje praktyki w formie online. Wirtualne przedsiębiorstwa na Portalu REVAS, młodzież prowadziła pod opieką p. Ryszarda Masełka przez miesiąc czerwiec.

Młodzież założyła i prowadziła swoje Wirtualne Przedsiębiorstwa w branżach : Biuro Podróży, Agencja Interaktywna oraz Salon Fryzjerski. Uczniowie musieli wykonać związana z napisaniem misji swojej firmy, zaprojektować logo, stworzyć ofertę swojej firmy, zatrudnić pracowników lub też ich zwolnić, dokonać zakupu sprzętu niezbędnego do utworzenia stanowiska pracy, dokonać zakupu zasobów niezbędnych do uruchomienia danej usługi w zaplanowanym wymiarze, mieli okazję wybrać biuro rachunkowe i bank oraz śledzić na bieżąco strukturę przychodów i rozchodów.

Uczniowie wzorowo wywiązali się ze swoich zadań. Posiadali wsparcie online ze strony koordynatora praktyk w MS Teams. Wyniki finansowe były różne, i te bardzo wysokie, i te troszkę niższe. Najważniejsze że młodzi przedsiębiorcy doświadczyli realnego spotkania z prawdziwymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa dzięki Wirtualnym Symulacją Biznesowym dzięki uprzejmości firmy REVAS.

Składamy serdeczne podziękowania Firmie Revas za umożliwienie przeprowadzenia naszych praktyk na ich platformie, za przeprowadzenia szkolenia dla Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych.

Podziękowania szczególnie ślemy dla Pana Wojciecha Pitury – Prezesa Zarządu Revas sp. z o.o. za decyzję o bezpłatnym dostępie do swojej platformy w tym szczególnym dla wszystkich czasie.

 

 

Copyright © 2020
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom