Nabór po Gimnazjum

Stylizacji  i Usług

w Radomiu

na rok szkolny 2019/2020

W ramach zgłoszenia kandydatury do szkoły wymagane są następujące dokumenty:

1. Podanie wydrukowane z systemu elektronicznego naboru: https://naborpg.oswiatawradomiu.pl,
  2. Kopia świadectwa ukończenia gimnazjum,
  3. Kopia wyniku egzaminu gimnazjalnego,
  4. Trzy podpisane fotografie,
  5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych

W trakcie rekrutacji punktowane będą oceny uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i matematyki oraz dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych tj:

• Technik usług fryzjerskich z innowacją pedagogiczną specjalność usługi kosmetyczne
  • Technik fotografii i multimediów
  • Technik reklamy
  • Technik przemysłu mody
  • Technik technologii wyrobów skórzanych
  • Technik obuwnik

–      Język obcy nowożytny

–      Plastyka

• Technik analityk z innowacją pedagogiczną specjalność analiza kosmetyków i środków gospodarczych
  –      Język obcy nowożytny

–      Chemia

• Fryzjer
  • Kaletnik
  • Obuwnik
  • Krawiec
  • Fotograf
  –      Sztuka/plastyka

–      Technika

Ważne dokumenty

1. Ustawa z dnia 14.12.2016 r. – rozdział 6
  2. Rozporządzenie MEN w sprawie rekrutacji z dnia 14.03.2017 r.
  3. Zarządzenie nr 20 z dnia 01.03.2019 r.
  4. Zarządzenie nr 46 z dnia 19.06.2019 r.
  5. Harmonogram rekrutacji z dnia 19.06.2019 r.

W przypadku kandydatów składających podanie do Technikum powinni uzyskać zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie. Skierowanie na bezpłatne badania lekarskie wydaje komisja rekrutacyjna lub sekretariat szkoły. Badania lekarskie przeprowadza MWOMP w Radomiu

Przy przyjmowaniu do Szkoły w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo ma:

• Kandydat ma problemy zdrowotne, ograniczające możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzone opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej
  • Kandydat spełnia jedno lub więcej z kryteriów opisanych w Art. 20c ust. 2 Ustawy o systemie oświaty: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku dużego zainteresowania proponowanymi profilami kształcenia, w pierwszej kolejności będą przyjęci kandydaci, którzy uzyskają największą ilość punktów.