Dzień Jabłka w ZSSOSiU!

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z właśnie z Polski.

Regularne spożywanie jabłek, może zmniejszać ryzyko powstawania wielu groźnych chorób, między innymi: udaru mózgu, cukrzycy typu 2, demencji starczej oraz choroby Alzheimera, astmy oskrzelowej – przekonuje prof. dr. hab. Dariusz Włodarek – lekarz, dietetyk i żywieniowiec, Kierownik Zakładu Dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Nauczyciele wychowania fizycznego postanowili utożsamić Naszych uczniów z wartościami odżywczymi jabłek oraz zachęcić do ich jedzenia. W całej szkole pojawiły się plakaty promujące jabłka, pokazujące zalety spożywania jabłek. Na jednej z przerw uczniowie i nauczyciele otrzymali za darmo soczyste i pełne witamin owoce.

Dziękujemy Naszej kadrze nauczycieli za przygotowanie tego dnia.

zdjęcia i grafika: Tomasz Kuźdub
opracowanie tekstu: sadnowoczesny.pl

Copyright © 2020
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom