ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Konkurs Patria Nostra

Uczniowie naszej szkoły – Tomasz Kuźdub, Alicja Sieczkowska i Karolina Siwiec z klasy 3TB – pod opieką nauczycielki historii Jolanty Majsiak uczestniczyli w V edycji Konkursu Patria Nostra. Była to zarazem trzecia obecność reprezentantów ZSSOSiU w tym konkursie od początku jego organizacji w roku 2015. Organizatorem konkursu jest Fundacja Patria Nostra.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiej animacji komputerowej dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Przewodniczącym Rady Programowej, która czuwa nad poprawnością merytoryczną, rzetelnością historyczną i jakością nadsyłanych prac jest prof. Jan Żaryn.

Gala finałowa Konkursu odbyła się w Warszawie we wrześniu 2020 roku, a nasz zespól uczestniczył w niej online poprzez łącze internetowe. Każdy uczestnik otrzymuje wraz z opiekunem dyplomy i pamiątkowe nagrody książkowe.  Przygotowanie prac konkursowych  podnosi kompetencje naszych uczniów w zakresie fotografii i multimediów, poszerza wiedzę historyczną, a z pewnością sprzyja promocji naszej szkoły i daje mnóstwo satysfakcji. Gratulujemy!

Dyplomy prezentujemy poniżej:

Copyright © 2021
Skip to content