ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Techniki tkackie i hafciarskie w polskiej tkaninie historycznej, a współczesna interpretacja

Tematem Warsztatów twórczych będzie prezentacja polskiej tkaniny historycznej na podstawie wybranych przykładów z Muzeów Narodowych w Warszawie i w Krakowie oraz z Muzeum na Zamku Królewskim na Wawelu. Istotne jest pokazanie wizualnego bogactwa tkanin, które postrzegamy poprzez ich tematykę, dekoracyjność, zestawienia kolorystyczne czy użyte materiały tekstylno – włókiennicze. Drugim aspektem są uwarunkowania techniczne: sploty tkackie, rodzaje haftów i aplikacji w tkaninach muzealnych.
Podczas Warsztatów uczniowie będą szukać możliwości i realizować własne miniatury tekstylne, inspirując się polską tkaniną historyczną we współczesności. Będą mogli korzystać z materiałów plastycznych: przędz, nici, tekstyliów i innych potrzebnych narzędzi.
Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sporu z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok.

 

 

Copyright © 2021
Skip to content