Deszczowa przygoda, czyli XXVIII Rajd Skórzanych!

Już po raz dwudziesty ósmy Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Radomiu wraz z przyszkolnymi koła zorganizowały Rajd Skórzanych, którego tegoroczna trasa przebiegała od stacji kolejowej Szydłowiec (Gąsawy Rządowe, pow. szydłowiecki) do Jastrzębia (pow. szydłowiecki) o łącznej długości 14 kilometrów!
Chwilę po godzinie 8-smej uczniowie wraz z opiekunami udali się w trasę, a na miejsce dotarli chwilę po godzinie 12stej.

Wszystkie stacje pogodowe podawały, że to będzie piękny piątkowy dzień, ale niestety po raz kolejny rajdzie towarzyszyły opady deszczu. Mimo to, uczestnicy, którzy przyjechali z Wierzbicy, Zalesic, Jastrzębia czy Radomia nie dali za wygraną i zabezpieczeni przed wodą udali się w podróż – była pełna błota, gałęzi i miejscami można było wywinąć orła! Jak to pogoda, lubi płatać figle. Po dotarciu do mety opady ustąpiły.

Młodzież zmoczona i zmęczona nawet na chwilę nie zdejmowała uśmiechów z twarzy!
Bardzo dziękujemy, że byliście z Nami! <3

Patronat honorowy nad rajdem objął Starosta Radomski, p. Waldemar Trelka, natomiast p. Andrzejowi Bracha – wójtowi gminy Jastrząb, dziękujemy za wsparcie i udostępnienie miejsca do mety rajdu.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za udział i zapraszają na kolejny rajd już za rok.
Mamy nadzieję, że pogoda wtedy dopisze!
„Jaką pogodę na nowiu da wrzesień, taka bywa zwykle przez całą jesień.”

Koordynatorem w Naszej szkole była p. Justyna Wulkiewicz – dziękujemy!

Zapraszamy na reportaż w wykonaniu Naszego fotografa, Tomasza Kuźduba – więcej na Naszym szkolnym Facebooku i Instagramie!

(tekst i zdjęcia: Tomasz Kuźdub)