Nasi pielgrzymi w Częstochowie!

Chwilę przed godziną siódmą w piątkowy dzień grupa maturzystów z opiekunami, p. Katarzyną Mirkowską – Złotko, p. Justyną Wulkiewicz, p. Edytą Kieszkowską, p. Beatą Brzeską – Andraszek oraz ks. Wojciechem Kuropieską wyruszyli na Jasną Górą do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie wspólnie modlili się w intencji powodzenia na maturze w roku 2022 oraz za wszystkie swoje prywatne intencje, w których pojechali.

To był świetny czas na integrację po prawie półtora roku lockdownu. Uczniów uśmiechy na twarzach mówiły wszystko – tego im brakowało, takiego oderwania od szkolnej smutnej rutyny. Każdy miał też własny czas na podarowanie próśb Matce Boskiej oraz na zwiedzenie całego obiektu. Ruch był dość mały, dlatego swobodnie można było wszystko zobaczyć.

Oprócz Jasnej Góry odwiedzili Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach, gdzie jeden z ojców dominikanów opowiedział o odnalezieniu przez rolnika figurki Matki Bożej Gidelskiej oraz świadectwach uzdrowień. Każdy pielgrzym mógł zabrać ze sobą winko, które pomaga w najcięższych chorobach.

Msza Święta w intencji Naszych maturzystów odbędzie się 4 maja 2022r.

Wszystko na bieżąco relacjonowaliśmy za pomocą relacji na Instagramie.

relacja z Instagrama: kliknij tutaj

(tekst i zdjęcia: Tomasz Kuźdub)