ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Z wizytą u radomskiego mistrza krawiectwa!

Lekcje praktyczne z zawodu technik przemysłu mody nie zawsze wiążą się tylko z pracą na Naszych szkolnych warsztatach. Uczniowie z p. Renatą Cichoń wybrali się do p. Juliana Opiłowskiego – znanego radomskiego krawca, który prowadzi swoją pracownię krawiecką na ul. Traugutta.

 

Swoją pracownię krawiecką p. Julian prowadzi od ponad pięćdziesięciu lat. Kieruje się tradycyjnymi technikami krawiectwa, o czym opowiadał podczas lekcji dla Naszych uczniów.

Jego autorstwa stroje są znane w całym kraju. Pokazał, jak za pomocą jednego mierzenia stworzyć dopasowane ubrania oraz mogliśmy zobaczyć maszyny do szycia i inne urządzenia, które nie są nowoczesne i pochodzą z początków jego kariery. W jego małym atelier znajdziemy mnóstwo dyplomów i nagród, pięknych pamiątek z dawnego okresu i jedne z najdroższych materiałów, z których do dziś szyje ubrania.

 

Zainteresowani uczniowie z uśmiechami na twarzach uczestniczyli w lekcji, a p. Julian zachęcił ich do odwiedzania go i odbywania darmowych praktyk.

 

Bardzo dziękujemy p. Julianowi za gościnę i jeszcze nie raz na pewno Pana odwiedzimy!

 

(tekst i zdjęcia: Tomasz Kuźdub)

 

Copyright © 2022
Skip to content