ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Integracja uczniów w Małopolsce!

Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wyruszyli do malowniczej Małopolski, gdzie zwiedzali popularną Kopalnię Soli w Wieliczce i Stare Miasto w Krakowie.

 

Kopalnia Soli „Wieliczka” to kopalnia soli kamiennej, która od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Do dziś wydobywana jest tam sól!

Stare Miasto to najstarszy obszar Krakowa, w obrębie Plant. Dla centrum Krakowa ograniczonego Plantami powszechnie używa się nazwy Stare Miasto. Do roku 1954 Stare Miasto w obrębie Plant stanowiło odrębną dzielnicę katastralną. Dziś jest to najchętniej odwiedzany punkt na mapie Krakowa.

 

To kolejna okazja do integracji uczniów po dość długim lockdownie. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas!

 

(tekst: Tomasz Kuźdub, zdjęcia: Mateusz Minda)

 

Copyright © 2022
Skip to content