ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

O historii „Majdanka”…

Dziewiątego listopada uczniowie klas 3Gc, 3Gf, 3Pb i kilku maturzystów brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin Majdanek. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z historią tego miejsca – zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.

Był to czas refleksji nad losem pomordowanych ludzi pochodzących z 50 różnych krajów. Szacuje się, że w Majdanku zginęło ok. 80 tysięcy ludzi.
Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej. Młodzież choć zmęczona, ale bardzo zadowolona wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

 

(teskt i zdjęcia: p. Anna Romaniuk)

 

Copyright © 2022
Skip to content