Akcja Żonkile 2022

79 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

We wtorek, 19 kwietnia, w 79 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, rozpoczęła się X edycja akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tematem przewodnim akcji jest miłość.

Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.”

@polinmuseum

Akcją w szkole opiekowały się nauczycielki historii p. Jolanta Majsiak i p. Wioletta Petrzak.

Na znak, że #ŁaczyNasPamięć przygotowaliśmy żonkile – symbole pamięci o bohaterach powstania w getcie.

W czasie zajęć uczniowie poznawali historię powstania, Holokaustu, oglądali filmy przygotowane przez Muzeum Polin.

#ŁączyNas Pamięć

#AkcjaŻonkile