ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

ELIMINACJE REJONOWE 67.OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Miejski Ośrodek Kultury na ul. Daszyńskiego wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” są w roku 2022 współorganizatorami ​67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych
i studentów. Naczelna idea programowa 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wywodzi się z uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.
W przesłuchaniach rejonowych, które odbyły się 22 kwietnia 2022 r., wzięli udział uczniowie naszej Szkoły –
Julia Bąk i Bartosz Bossy z kl. 3pf.
Julia klimatycznie, nastrojowo recytowała fragment ballady „Lilie” A. Mickiewicza i fragment „Czarnych kwiatów” C. K. Norwida.
Bartosz brawurowo, ekspresyjnie recytował fragment „Reduty Ordona” A. Mickiewicza i fragment „Cierpień młodego Wertera”
J. W. Goethego.
Zdolności recytatorskie i aktorskie naszych uczniów zostały dostrzeżone i wysoko ocenione przez Komisję Konkursową.
W 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (etap rejonowy) Julia Bąk zdobyła wyróżnienie a Bartosz Bossy jest laureatem tego Konkursu.
Tym samym Bartek zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego 67. OKR i będzie reprezentował naszą Szkołę oraz miasto Radom w eliminacjach wojewódzkich organizowanych przez DOK Ursynów w Warszawie dnia 22 maja 2022r.
​Serdeczne gratulacje dla Julki i Bartka oraz podziękowania za godne reprezentowanie naszej Szkoły w tak ważnym wydarzeniu kulturalnym o zasięgu rejonowym i ogólnopolskim!!!
Podziękowania składamy na ręce Pani Anny Wajs – nauczycielki języka polskiego, która zaangażowała się w przygotowania uczniów do udziału w konkursie.
Copyright © 2022
Skip to content