ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów „Kreacje – Prowokacje 2022”

W piątek 27 maja 2022r. w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu został przeprowadzony finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Kreacje Prowokacje 2022” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego, którego reprezentowała na uroczystości Pani Katarzyna Kalinowska – zastępca prezydenta Miasta Radomia.

To już szósta edycja konkursu, którego celem jest zintegrowanie młodych kreatorów mody. Na galę finałową zostało wyłonionych dwanaście projektów z jedenastu szkół odzieżowych w Polsce, z Ostrowa Wielkopolskiego, Bielska-Białej, Łodzi, Katowic, Nowego Targu, Radomia, Krakowa, Rzeszowa, Biłgoraja, Białegostoku, Dąbrowy Górniczej, którzy zostali wyłonieni spośród 68 projektów nadesłanych do kapituły konkursu.
Po zaprezentowaniu dwunastu kolekcji na profesjonalnym pokazie mody zorganizowanym w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, jury konkursu wyłoniło trójkę finalistów. Byli to uczniowie

• 1 miejsce Norber Wojno z Białegostoku z kolekcą „Marie”
• 2 miejsce Franciszek Przybytek z Katowic z kolekcją „Emotional Sterility”
• 3 miejsce Aneta Skróbel z Nowego Targu z kolekcją „Another La Cube”

Dziękujemy za udział i składamy gratulacje wszystkim uczestnikom.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom które przyczyniły się do organizacji „Kreacji Prowokacji – 2022”

 

Szczególne podziękowania składamy :

  • Prezydentowi Miasta Radomia
  • Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr
  • Wszystkim Sponsorom
  • Radzie Rodziców
  • Izabeli Kosowskiej firma BezAle
  • Sylwii Wilk – Ślusarczyk WilkiDwa Fashion Design
  • Uczestnikom
  • Uczniom i Pracownikom Szkoły

 

Fotografia: p. Remigiusz Sitek i p. Adrian Lament

 

Copyright © 2023
Skip to content