Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów „Kreacje – Prowokacje 2023”

W piątek 10 marca 2023r. w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu został przeprowadzony finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Kreacje Prowokacje 2023” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego, którego reprezentowała na uroczystości Pani Katarzyna Kalinowska – zastępca prezydenta Miasta Radomia.

To już siódma edycja konkursu, którego celem jest zintegrowanie młodych kreatorów mody. Do gali finałowej zostało zaproszonych dwunastu młodych projektantów z jedenastu szkół odzieżowych w Polsce, z Ostrowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Biłgoraja, Częstochowy, Bytomia, Słupska, Rydułtowy, Białegostoku, Dębicy, Łodzi i Krosna, którzy zostali wyłonieni spośród wielu projektów nadesłanych do kapituły konkursu.

Po zaprezentowaniu dwunastu kolekcji na profesjonalnym pokazie mody zorganizowanym w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, jury konkursu wyłoniło trójkę finalistów. Byli to uczniowie

• 1 miejsce Woszczyk Maciej – kolekcja „Pluszowa klatka” – Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

• 2 miejsce Poremski Maksymilian Miłosz – kolekcja „Van Fashion” – Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
i Ogólnokształcących w Bytomiu

• 3 miejsce Cieszyński Mateusz – kolekcja „Upside down” – Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim

Dziękujemy za udział i składamy gratulacje wszystkim uczestnikom.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom które przyczyniły się do organizacji „Kreacji Prowokacji – 2023”

Szczególne podziękowania składamy :

• Prezydentowi Miasta Radomia
  • Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr
  • Wszystkim Sponsorom
  • Radzie Rodziców
  • Uczestnikom
  • Uczniom i Pracownikom Szkoły

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na stronie www.cozadzien.pl

Relacja z wydarzenia na stronie Radio Plus Radom

Więcej  zdjęć z wydarzenia wkrótce.