Matura 2018 !!!

Już w piątek 4 maja  młodzież naszej szkoły dzielnie i z uśmiechem przystąpiła do pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Na egzaminie przyszło im się zmierzyć m.in. ze znajomością „Lalki” Bolesława Prusa pisząc na temat: „Tęsknota – buduje czy niszczy ludzkie życie?”.  Alternatywą była interpretacja wiersza Ernesta Bryla pt. : „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”.  Na rozszerzeniu młodzież miała porównać wiersze  „Pod dworcem głównym w Warszawie” Józefa Czechowicza i „Nerwy” Cypriana Kamila Norwida.

Ufamy, że poszło dobrze.

Po pierwszym w życiu egzaminie maturalnym mają czas ochłonąć. Niestety nie długo bo w poniedziałek zmagania z „Królową Nauk”, a we wtorek j. obcy.

W trakcie najbliższych egzaminów, zarówno pisemnych jak i ustnych, życzymy naszym ukochanym absolwentom samych sukcesów. Połamania piór, życzymy wszystkim naszym wychowankom.

POWODZENIA !!!

 

Copyright © 2016
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom