„Cegiełka” dla Marszałka

Nasza szkoła udzieliła wsparcia finansowego na rzecz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Piłsudskiego. Celem Komitetu powołanego przez Fundację Dom Wschodni w Radomiu jest upamiętnienie osoby Józefa Piłsudskiego – pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Radomia. Odsłonięcie pomnika planowane jest na sierpień 2020 roku, w stulecie Bitwy Warszawskiej.

Zbiórkę prowadziły nauczycielki historii – Wioletta Petrzak i Jolanta Majsiak we współpracy z wychowawcami klas.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!

Popiersie Józefa Piłsudskiego. Autorem jest rzeźbiarz Józef Gurba.

 

Wizualizacja lokalizacji pomnika Józefa Piłsudskiego przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Źródło zdjęć: Materiały informacyjne Fundacji Dom Wschodni w Radomiu

Copyright © 2016
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom