Tapicer

TAPICER:
wykonuje, naprawia różnego rodzaju wyroby tapicerowane. Wykonuje również naprawy uszkodzonych lub zużytych tapicerowanych części mebli i sprzętów, łącznie z drobnymi naprawami części konstrukcji. Zadania zawodowe tapicer wykonuje posługując się maszynami do szycia, urządzeniami i narzędziami tapicerskimi i przyborami tapicerskimi wykorzystując różnorodne surowce, materiały i półfabrykaty tapicerskie.

TAPICER:

• wykonywania wyrobów tapicerowanych i prac dekoratorskich;
  • wykonywania napraw i renowacji wyrobów tapicerowanych;
  • wykonywania usług tapicerskich.

KWALIFIKACJE:

A.10. Wykonywanie wyrobów tapicerowanych.

WYBÓR DROGI ZAWODOWEJ:

Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie tapicer może pracować w zakładach produkcyjnych, warsztatach rzemieślniczych, w salonach meblowych jako doradca i sprzedawca, w muzeum jako renowator mebli tapicerowanych, w biurach projektowych zajmujących się dekoracją wnętrz, w pracowniach dekoratorskich planów filmowych i teatralnych. Może również założyć własną firmę świadczącą usługi w zakresie naprawy, konserwacji i produkcji oraz sprzedaży mebli tapicerowanych i materiałów do ich produkcji.