Dyrektor radomskiego teatru  w murach ZSSOSiU.

Pani Ewa Figura, dyrektor Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, 9 grudnia 2019 r.  powitała w murach naszej szkoły Panią Małgorzatę Potocką, aktorkę teatralną i filmową, reżyserkę, dyrektorkę naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego  w Radomiu.

Pani dyr. M. Potocka na spotkaniu z młodzieżą przedstawiła ofertę współpracy radomskiego teatru z uczniami technikum.

Propozycja dotyczyła wykorzystania przestrzeni i zasobów  teatru w celu doskonalenia kompetencji zawodowych i umiejętności społecznych  młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły. Zachęcała do poznania „od kuchni” zawodów  i pracowni związanych ze sztuką teatralną poprzez odwiedzenie pracowni kostiumów, charakteryzatorów, scenografów. Mówiła o możliwości doskonalenia warsztatu recytatora,  ćwicząc dykcję z radomskimi aktorami.

Pani dyr. M. Potocka zaznaczyła, że istnieje możliwość współuczestniczenia  uczniów w przygotowaniu wydarzeń kulturalnych popularyzujących twórczość W. Gombrowicza w czasie Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu  lub w innych imprezach kulturalnych, w których  młodzież utalentowana artystycznie miałaby szansę pokazać swój potencjał. Mówiąc o swoich pasjach i zainteresowaniach, pani M. Potocka  zachęcała  młodzież do samorozwoju, realizacji marzeń i kreatywności.

Pani dyr. Ewa Figura zapewniła, że technicy fotografii i multimediów, technicy przemysłu mody, fryzjerzy, technicy reklamy na pewno wykażą się pomysłowością, inicjatywą i skorzystają z propozycji współpracy z radomskim teatrem. Wolontariusze pracujący w teatrze mogą otrzymać darmowe bilety na wybrane przedstawienia teatralne !

Droga Młodzieży i Drodzy Nauczyciele, zatem do dzieła !!!

 

 

Copyright © 2020
Projekt i wykonanie: APISOFT Radom