ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

#SzkołaPamięta2021

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

 

Już po raz kolejny uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w akcji odwiedzając radomski cmentarz. Wraz z Panią Wiolettą Petrzak, klasa trzecia zapaliła znicze na grobach zapisanych w historii osób jednocześnie poznając historie związane z nimi.

 

więcej o akcji: kliknij tutaj

 

(zdjęcia: Wioletta Petrzak; tekst: Tomasz Kuźdub, gov.pl)

 

 

Copyright © 2022
Skip to content