„Pachnące Laboratorium” w ZSSOSiU

W dniu 24 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz technik analityk mieli okazję uczestniczenia w warsztatach „Pachnące Laboratorium” orgaznizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia z Warszawy.

Laboratorium chemii kosmetycznej pozwala uczniom odkryć z czego składają się kosmetyki, których używają na co dzień.
Na zajęciach prowadzonych w formie warsztatów uczniowie mieli okazję samodzielnie zrobić kosmetyk obserwując wszystkie etapy jego powstawania, a przy okazji dowiedzieli się czym są poszczególne składniki, jakie mają działanie na skórę i jaką pełnią rolę w kosmetyku.

W „Pachnącym Laboratorium” uczniowie przygotowali: pielęgnacyjny balsam do ust na bazie masła shea i oliwy z oliwek, olejowy peeling do ciała oraz zapachowe świece używając do tego rozpuszczonych wosków, a także odpowiednich dodatków w postaci: barwinków, olejków eterycznych,  suszonych goździków, suszonych skórek pomarańczy i cytryny, suszonych kwiatów lawendy, ziaren kawy.