ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

67 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

22 maja 2022 r. w Warszawie w DOK Ursynów odbyły się eliminacje  wojewódzkie do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Romantyzm Polski.
 Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentował Bartosz Bossy, uczeń klasy 3pf w kategorii recytacja. (Opiekun p. Anna Wajs)
Uczestnicy Konkursu brali udział w następujących konkurencjach: recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa oraz teatr jednego aktora.
Takie wydarzenie młodym adeptom sztuki słowa daje szansę na odkrycie w sobie talentu aktorskiego, motywuje do pracy nad emisją głosu oraz uświadamia, jak ważną rolę w kształceniu humanistycznym odgrywa literatura, która jest manifestacją artystyczną opartą na użyciu słów i języka.
Uczestnicy Konkursu oraz nauczyciele, opiekunowie uczniów po zakończeniu przesłuchań wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów, instruktorów z zakresu logopedii artystycznej, dykcji, emisji głosu, usprawniania aparatu mowy.
Zajęcia prowadzili: Jan Zdziarski prof. Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Kacper Gugała – logopeda artystyczny, trener emisji głosu oraz Michał Kurek – aktor teatralny i filmowy.
 Bartek, powodzenia!!  i wielu cennych doświadczeń na drodze artystycznej.
Copyright © 2022
Skip to content