Analitycy w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska

W czwartek 23 marca 2023r. uczniowie klasy 4Pf –  Technikum Analitycznego, pod opieką p. Katarzyny Dąbrowskiej,  zrealizowali wycieczkę do Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu.

Celem wycieczki było poznanie laboratorium ochrony środowiska oraz jego wyposażeniem: aparaturą pomiarowo-badawczą, metodyką poboru i badań próbek wody, ścieków, gleby i powietrza wg odpowiednich norm.

Uczniowie asystowali w badaniach biologicznych, fizykochemicznych (oznaczanie BZT5) i chromatograficznych (oznaczanie BTX w glebie i WWA w wodzie). Kierownik Laboratorium oprowadziła Uczniów po Laboratorium i omówiła jakie zadania są wykonywane w poszczególnych pomieszczeniach. Przekazała zasady funkcjonowania laboratorium zgodnie z normą PN EN ISO 17025:2016 i jak przeprowadzana jest kontrola jakości.

Była to bardzo ciekawa lekcja podczas której uczniowie klasy Technikum Analitycznego mogli usystematyzować swoją wiedzę i umiejętności.