ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Konkurs „Zainspiruj się Andym Warholem”

W dniu 28.04.2023r. odbył się finał I edycji szkolnego konkursu zorganizowanego dla uczniów klas o profilu Technik reklamy pt. „Zainspiruj się Andym Warholem”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać projekt plakatu reklamowego produktu nawiązując stylem do twórczości artysty.

 

Celem konkursu było:

  1. Rozwijanie kompetencji artystycznych oraz kreatywności poprzez wypowiedź w formie plakatu w kontekście reklamy komercyjnej;
  2. Zachęcenie uczniów do zapoznania się z twórczością „artysty – ikony” w dziedzinie min. plakatu reklamowego oraz czerpania inspiracji z wielokrotnie nagradzanej i uznanej na całym świecie twórczości, podnoszącej do rangi sztuki amerykańską kulturę popularną
    i styl życia;
  3. Rozwój kompetencji zawodowych ( stosowanie technik wytwarzania elementów przekazu reklamowego -PGF.07.4. oraz PGF.07.5. – wykonywanie projektów reklamy zgodnie z wytycznymi );

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Dyrektor Szkoły Pani Ewa Figura oraz członkowie: Pani Sylwia Czubak, Pani Iwona Dygas, Pan Adrian Lament, Pan Remigiusz Sitek oraz Pan Piotr Młynarczyk oceniała dobór środków wyrazu, trafność i oryginalność w prezentacji tematyki konkursowej, walory artystyczne pracy oraz przekaz wizualny plakatów. Komisja konkursowa spośród wszystkich prac, zgodnie z regulaminem konkursu, wybrała najlepsze projekty.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Julia Banaszkiewicz kl. 2e

2 miejsce – Maja Jóźwik kl. 3e

3 miejsce – Natalia Wieczorek kl. 3e

 

Ponieważ poziom prac był wysoki jury przyznało również 6 wyróżnień:

Wyróżnienie – Uliana Budnik kl. 1e

Wyróżnienie – Aleksandra Kłosowska kl. 2e

Wyróżnienie – Magdalena Podladowska kl. 2e

Wyróżnienie – Ilona Demchenko kl. 2e

Wyróżnienie – Aleksandra Kłosowska kl. 2e

Wyróżnienie – Aleksandra Chrząstowska kl. 4Pf

Wyróżnienie – Wioleta Grabicka kl. 4Pf

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Copyright © 2024
Skip to content