11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W historii Polski tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego Listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości.

W piątek, 10 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem: Śpiewamy dla Niepodległej…

Świętowaliśmy najważniejszą datę w historii naszego kraju – Dzień Odzyskania Niepodległości. 11 Listopada to symbol polskiego triumfu nad zaborcami, walki o wolność, zwycięstwa, wiary i patriotyzmu.

Przepełnieni radością w kilkunastu patriotycznych pieśniach wyśpiewaliśmy Niepodległej Polsce nasze przywiązanie i miłość do Ojczyzny, wdzięczność dla tych, którzy przelewali krew w powstaniach narodowych – listopadowym, krakowskim i styczniowym, na frontach I i II wojny światowej, w Powstaniu Warszawskim. Jednocześnie podkreśliliśmy ofiarę tych Polaków, którzy cierpieli na zesłaniu, w więzieniach zaborców i okupantów, ginęli zamęczeni w obozach i w Katyniu.

W wykonanie utworów wokalnych włączyła się cała społeczność szkolna, a uroczystość stała się piękną lekcją historii naszego kraju.

Dziękujemy naszej zdolnej młodzieży za wspaniałe wykonania!

Scenariusz opracowali i nad przygotowaniem uroczystości czuwali nauczyciele historii: p. Jolanta Majsiak, p. Wioletta Petrzak i p. Jacek Kaczmarski.

Dekoracje wykonały nauczycielki reklamy: p.Aneta Furcińska i p. Anna Heba-Palewicz.

Fotoreportaż wykonali nauczyciele: p. Adrian Lament, p. Piotr Młynarczyk i p. Remigiusz Sitek.

Na facebookowym profilu szkoły dostępna jest transmisja online autorstwa p. Karoliny Falkiewicz