ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Świąteczne Akcje Szkolnego Wolontariatu

Kartki dla starszych, samotnych 

Jak każdego roku, młodzież z naszej szkoły w ramach szkolnego wolontariatu przygotowała ponad 200 pięknych kartek świątecznych dla osób starszych, samotnych. Do kartek dołączyliśmy życzenia od społeczności szkolnej. Kilku uczniów zrobiło też ciekawe stroiki świąteczne.

 

Mikołajki w E.Leclercu 

W dniach 1 i 2 grudnia nasi wolontariusze pomagali Caritas Diecezji Radomskiej w akcji mikołajkowej w supermarkecie przy ul. Toruńskiej.

Mikołajki w E.Leclerc to niespodzianki dla najmłodszych, a przede wszystkim Święty Mikołaj z którym można było porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Środki przekazane w tych dniach, będą przeznaczone na przygotowanie paczek dla potrzebujących.

 

„Tak. Pomagam!”  – to 23 Ogólnopolska Zbiórka Żywności

„Świąteczna zbiórka żywności” to kolejna udana akcja szkolnego wolontariatu, która była okazją do podzielenia się żywnością z potrzebującymi.

8 oraz 9 grudnia wolontariusze dyżurowali w supermarkecie Lidl przy ul. Struga zbierając produkty żywnościowe o długim terminie ważności dla osób potrzebujących. Te produkty mogą odmienić czyjeś święta, z żywności zebranej podczas akcji przygotowane zostaną posiłki dla potrzebujących. Skorzystają z nich osoby przychodzące m.in. do jadłodajni prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

 

Góra Grosza

W naszej szkole nadal trwa XXIV edycja akcji Góra Grosza prowadzona przez wolontariat szkolny.

Wrzucając monetę na górę grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania talentów, rehabilitacji oraz usamodzielniania się.

We wtorki oraz czwartki w trakcie zajęć po salach chodzą wolontariusze zbierający monety. Ponadto w sali nr. 11 znajduje się skrzynka, do której monety można wrzucić w każdym momencie.

Zachęcamy do wzięcia udziału, akcja trwa do końca lutego!!!

Link do strony internetowej akcji: https://liblink.pl/XTkGGLJ6AS

 

Dziękujemy za dobre serce i udział w naszych akcjach  🙂

Szkolne Koło Wolontariatu

Copyright © 2024
Skip to content