ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów „Kreacje – Prowokacje 2024”

W czwartek 13 marca 2024r. w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu został przeprowadzony finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Kreacje Prowokacje 2024” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego, którego reprezentowała na uroczystości Pani Katarzyna Kalinowska – zastępca prezydenta Miasta Radomia.

To już ósma edycja konkursu, którego celem jest zintegrowanie młodych kreatorów mody. Do gali finałowej zostało zaproszonych dziesięciu  młodych projektantów ze szkół odzieżowych w Polsce, z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Bielska-Białej, Ostrowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Nowego Sączu, Bytomia, Białegostoku oraz Radomia, którzy zostali wyłonieni spośród wielu projektów nadesłanych do kapituły konkursu.

Po zaprezentowaniu dwunastu kolekcji na profesjonalnym pokazie mody zorganizowanym w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, jury konkursu wyłoniło trójkę finalistów. Byli to uczniowie

 

  • I miejsce – ELENA TOBLIASZWILI – „Kalejdoskop faktur” – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
  • II miejsce – ALAN FRĄCKOWIAK – „Twarzowo” – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej
  • III miejsce – ANASTAZIIA MELNICHENKO – „Taniec z czerwoną rutą” Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim

 

Dziękujemy za udział i składamy gratulacje wszystkim uczestnikom.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom które przyczyniły się do organizacji „Kreacji Prowokacji – 2024”

Szczególne podziękowania składamy :

  • Prezydentowi Miasta Radomia
  • Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr
  • Wszystkim Sponsorom
  • Radzie Rodziców
  • Uczestnikom
  • Uczniom i Pracownikom Szkoły

Zdjęcia z wydarzenia także dostępne na stronie www.cozadzien.pl

 

Copyright © 2024
Skip to content