,,Zwolnieni z Teorii’’- projekt ‚,Czas kobiet.’’

Uczennica naszej szkoły Magdalena Staniewska z klasy 3TA, wraz z koleżankami z innych szkół stworzyły projekt ,,Czas kobiet’’, w ramach Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii’’ . Ich działania opierają się na edukowaniu kobiet w sprawie napaści oraz wszelakich środków pomocy. Dziewczyny zorganizowały wykłady edukacyjne dla młodzieży w czterech radomskich szkołach: ZSSOSiU, III LO, V LO, VI LO. Głównym celem było przeprowadzenie zajęć z samoobrony. Udało się tego dokonać w V LO i VI LO, a to wszystko dzięki Panu Dariuszowi Kołodziejowi, który jest założycielem radomskiej szkoły krav magi. Pokazał podstawowe chwyty służące do szybkiej i skutecznej obrony własnej w sytuacji zagrożenia. Projekt realizowany przez zespół konkuruje z projektami z całej Polski, dlatego życzymy im samych sukcesów.