ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Czas kobiet

Nasza uczennica razem z koleżankami przeprowadziły w ramach realizacji projektu ,,Czas kobiet’’  warsztaty w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Dziewczyny przekazywały uczestnikom informacje na temat jak zachowywać się w trakcie napaści i jak zareagować w samoobronie.

W ramach przeprowadzonych zajęć poruszyły oddzielny segment na temat integracji na podstawie badań ankietowych, które przeprowadziły i opracowały w październiku 2023 r. W formularzu znajdowały się między innymi takie pytania, jak: ,,Czy kiedykolwiek doświadczyłaś sytuacji zagrażających twojemu bezpieczeństwu?’’, ,,Czy umiesz bronić się  w sytuacji zagrożenia?’’ oraz ,,Czy kiedykolwiek ktoś dopuścił się aktów przemocy w twoją stronę?’’.

Ponad połowa kobiet odpowiedziała, że doświadczyła sytuacji zagrażającej jej bezpieczeństwu. Twierdzi, że nie potrafi się obronić w sytuacji zagrożenia oraz co najgorsze, że doświadczyła przemocy. Na podstawie tych pytań i odpowiedzi dziewczyny-prelegentki mogły wejść w dyskusję z uczniami. Poruszały temat gwałtu i molestowania, mówiły, jaka jest różnica między tymi pojęciami oraz zaznajomiły uczestników, jakie są rodzaje tych sformułowań.

Dziewczęta angażując się w projekt pt: „Czas Kobiet” wykonują świetną robotę i życzymy im owocnej pracy !!!

 

Copyright © 2024
Skip to content