ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

FINAŁ PROJEKTU SMART CITY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZENNIC

W dniu 7 czerwca w Kamienicy Deskurów odbył się finał projektu organizowanego przez fundację My future, w którym wzięły udział 24 młode osoby reprezentujące szkoły średnie w Radomiu, w tym dwie uczennice klas pierwszych technikum naszej szkoły – Amelia Trybulska z klasy 1a i Amelia Makuch z klasy 1b. Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły na przyszłość inteligentnych miast przed decydentami, którymi byli:

Emil Jaskulski – Kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych

Mikołaj Maksymiuk – były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Radomia

Krzysztof Turek – kierownik biura Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora

Artur Dróżdż – kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej

Justyna Prygiel – Trenerka aktywności fizycznej, nauczycielka.

 

Amelia Trybulska z zespołem przedstawia aplikację do jazdy na rowerze z nagrodami (np. zniżkami do sklepów) i możliwością ścigania się z innymi. Amelia Makuch z zespołem przedstawiła inicjatywę trójwymiarowych przejść dla pieszych 3D dla zwiększenia bezpieczeństwa w mieście. Profesjonalne pomysły cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Po prezentacjach odbył się panel dyskusyjny z udziałem decydentów i młodzieży z Grecji.

 

Brawa dla zdolnych i kreatywnych uczennic naszej szkoły!

 

Zdjęcia wykonały uczennice klasy 1b: Natalia Wosik i Julia Stańczyk.

 

Chętnych do zaznajomienia się z ideą fundacji My Future zapraszamy na stronę internetową:

https://www.my-future.info/

 

tekst p. Jolanta Majsiak

 

Copyright © 2024
Skip to content